ÇOCUKLARA “EMPATİ”Yİ ANLATAN BİR KİTAP ÖNERİSİ;

ÇOCUKLARA “EMPATİ”Yİ ANLATAN BİR KİTAP ÖNERİSİ; 
“Tombik Ayı Hastalanınca/Bear Feels Sick”

Okul öncesi dönem “Empati” olarak adlandırılan karşımızdakinin duygu ve düşüncelerini anlama, kendinin onun yerine koyabilme becerisinin gelişimi için oldukça önemli bir dönemdir. 
Bu yaş grubunda çocukların empati becerilerinin desteklenmesi gelecekte bir başkasının yaşam hakkı ve mutluluğuna en az kendininki kadar değer veren, saygı duyan mutlu yetişkinler olmalarına şüphesiz katkı sağlayacaktır.

Küçük Şeyler Anaokulları’nda “Empati” becerisini desteklemek amacıyla yapılan uygulamalar arasında çocukların keyifle dinleyebileceklerini düşündüğümüz kitaplara da yer verdik. Bun kitaplar arasında çocukların sevdiği kitapların başında yer alan Pearson Yayıncılık’tan Tombik Ayı Serisi yer almaktadır.

Serinin “Tombik Ayı Hastalanınca/Bear Feels Sick” adlı kitabında sevimli karakter Ayıcık kendini iyi hissetmez ve arkadaşları ile dışarıda oynayamayacak kadar hastalanır. Peki arkadaşları bu durum karşısında ne yapacak?

Çocuklarda yardımlaşma ve empati kurma becerisini destekleyen bu kitabın sevimli çizgileri de çocuklar için ilgi çekici niteliktedir.